Budżet obywatelski 2015 – spotkanie z mieszkańcami.

W minioną środę 04.02.2015 w sali budynku dworca PKP (Stacja Kultura) odbyło się spotkanie poświęcone tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W spotkaniu wzięła udział grupa ok. 20 lęborczan zainteresowana zrealizowaniem konkretnych pomysłów.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Lęborski Budżet Obywatelski przybliżyli zebranym zasady lęborskiego Budżetu Obywatelskiego w świetle uchwały Rady Miejskiej z dnia 9.01.2014 r. Bogatsi o ubiegłoroczne doświadczenia zwróciliśmy uwagę na te elementy, które mogą wykluczyć projekt na etapie weryfikacji przez komisję. Szczególny nacisk kładliśmy na prawidłowe wypełnienie formularza oraz list poparcia.

2015-02-04-31602015-02-04-3162

Po części ogólnej, podzieleni na podgrupy zaczęliśmy pracę nad konkretnymi pomysłami mieszkańców. Widać, że lęborczanie mają bardzo sprecyzowane oczekiwania. Zgłaszane problemy dot. różnej tematyki m.in.: chodników i ścieżek rowerowych, placów zabaw, torów rolkarskich, profilaktyki zdrowotnej, kwestii bezpiecznych przejść czy wytyczenia ścieżek nordic walking na okalających Lębork zalesionych wzgórzach morenowych.

2015-02-04-3164

Każdemu zainteresowanemu wnioskodawcy udzieliliśmy wskazówek co do właściwego opracowania formularza. Informowaliśmy również o kwestii promocji już w fazie głosowania.

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców planujemy zorganizować podobne spotkanie w najbliższym czasie. O dokładnej dacie i miejscu poinformujemy niebawem.

1 Trackback / Pingback

  1. Budżet Obywatelski po liftingu – Cz. 1 „Pozytywny powiew”

Komentowanie jest wyłączone.